خانه / بیماری ها و درمان / افزایش ضربان قلب خطری برای بیماران قلبی

افزایش ضربان قلب خطری برای بیماران قلبی

افزایش ضربان قلب خطری برای بیماران قلبی آماده شد

افزایش ضربان قلب خطری برای بیماران قلبی

اگر بیماران مبتلا به نارسایی قلب و خانواده‌های آنها افزایش ضربان قلب را جدی بگیرند و بیمار را بموقع به مراکز درمانی انتقال دهند، می‌توان از مرگ این بیماران پیشگیری کرد.

دکتر محمدعلی اکبرزاده، فلوشیپ الکتروفیزیولوژی گفت: بیمارانی که دچار نارسایی قلب هستند به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول افرادی هستند که نارسایی در آنها به قدری شدید است که به مرگ بیماران منجر می‌شود. دسته دوم افرادی هستند که نارسایی قلبی دارند، اما یک ریتم خطرناک مانند افزایش ناگهانی ضربان قلب در آنها رخ می‌دهد بدون آن که نارسایی تشدید یابد که این افزایش ضربان به مرگ آنها منجر می‌شود.

وی افزود: به همین منظور برای پیشگیری از مرگ بیماران مبتلا به نارسایی قلبی، دستگاهی به نام شوک‌دهنده داخلی طی یک جراحی کوچک و بدون بیهوشی زیر پوست آنها گذاشته می‌شود. این دستگاه وقتی بیمار دچار ریتم خطرناک می‌شود به طور خودکار تشخیص و با شوک‌های داخلی مانع مرگ آنها می‌شود.

این جراح قلب و عروق یادآور شد: بیماران مبتلا به نارسایی قلبی و خانواده‌های آنها باید توجه داشته باشند افزایش ناگهانی ضربان قلب در این بیماران می‌تواند موجب مرگ شود، به همین دلیل توصیه می‌شود، اگر بیمار در منزل دچار افزایش ضربان قلب می‌شود بسرعت با اورژانس تماس بگیرند و بیمار را به بیمارستان برسانند یا اگر بیمار از دستگاه شوک‌دهنده داخلی استفاده می‌کند و طی روز بیش از یک یا دو بار شوک دریافت کرده است بسرعت به پزشک مراجعه کند.وی تاکید کرد: به بیماران مبتلا به نارسایی قلبی توصیه می‌شود داروهای خود را به موقع و منظم مصرف و از استرس و انجام ورزش‌های سنگین بشدت خودداری کنند.

جام جم